Pocítila jsem, jak do mě vstupuje ohromná všeobjímající láska

6.12.2017 | Michaela Gebertová | michaela@gebert.at

Příspěvek byl přednesen na konferenci Autopatie 2017 v Praze

Dobrý den, dámy a pánové. Jak někteří z vás v publiku ví, žiji dlouhá léta v Rakousku a od roku 2013 zde šířím autopatii. Je to dosti sysifovská práce, neboť Rakušané a zejména Vídeňané nepatří zrovna k nejflexibilnějším a nejotevřenějším lidem. Nicméně je zde, co se týká počtu uživatelů autopatie, lehká tendence směrem nahoru, a věřím, že v dalších letech zesílí.

Já sama jsem začala autopatii aplikovat v roce 2012, tedy před 5 lety, protože jsem měla silné ekzémy, alergie a trávicí problémy. Ty se díky autopatii zlepšily o dobrých 90 % a nyní se již 2 roky nacházím ve stabilizovaném stavu, který ale musím autopatií udržovat. Sklon k ekzémům mi asi už zůstane. Kromě toho bych se ještě ráda zbavila zbytku sluneční alergie. Snažím se každopádně najít nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Zkoušela jsem velmi vysoká ředění (25 – 60 litrů) jak tělesných tak pránických preparátů a doufala jsem ve skrytu duše, že se u mě dostaví stav poznání, absolutní blaženosti, spokojenosti, ideálního zdraví a oduševnělé krásy, ale mělo to u mě pouze ten efekt, že se mi ekzém částečně vrátil. Tak jsem začala zase znovu od 3 litrů. To se sice ukázalo jako lepší, protože se mi nic nezhoršilo, ale také to nebylo ideální, protože se mi ani nic nezlepšilo. Nepatřím bohužel k éterickým bytostem, které instinktivně cítí, jaká potence je pro ně právě vhodná, ale rozhodla jsem se pro kompromis a zapojila do nacházení vhodných potenci své kyvadélko. S tím nyní experimentují téměř rok a aplikuji většinou nevařený dech v potencích od 10 do 20 litrů. Vypadá to, že je to dobrá strategie, ekzém nemám. Po létě se ukáže, zda se ještě zredukovaly symptomy mé sluneční alergie. Rozhodně se ale něco děje, protože nejen, že nejím sladké, ale je mi přímo odporné. Alkohol mi bohužel také přestal chutnat, a jím jen zlomek toho, co jsem jedla dříve.

Připravila jsem si pro vás pár krátkých příběhů lidí, které jsem přivedla k autopatii. Na nich je názorně vidět, jak odlišně, ale někdy i podobně, tito lidé na autopatii reagují.

Začnu s kamarádkou, která dlouhé dva roky skepticky poslouchala mé nadšené chvalozpěvy o autopatii. Protože sama trpěla již mnoho let na ekzémy a v posledních pár letech ji trápily i stavy úzkosti, rozhodla se nakonec s velkou porcí nedůvěry s autopatií přeci jen začít. Vysvětlila jsem jí jak na to. Pokračovala pak již dál samostatně.

První aplikace byla 14. 3. 2014 od l l, střídání slina a dech var zhruba 2-3x týdně.

Hned po první aplikaci přestala mít chuť na bílou kávu.

Po dvou aplikacích odjela lyžovat na Chopok, kde ji překvapil průjem a silnější menstruace.

Ekzém, na který trpěla určitě od doby, kdy ji znám, jí začal mizet.

Od 6 litrů se jí ekzém začal na stejných místech vracet. Musela začít mazat, aby to svědění vydržela. Postupně se ale začalo zase ztrácet.

Až do dubna 2016 navyšovala až na 9,5 min. tedy 19 litrů. Za celou tu dobu nebyla nijak „nakřápnutá“, naopak pociťovala více energie a schopnost zvládat větší psychické zátěže.

Pak přišlo vypjaté období, nedostatek osobního času a klidu. Terapii tedy vypustila. Až po třech týdnech se ekzém začal opět ozývat. Nejdříve jen svědil a na konci srpna byl už v původním rozsahu.

5. 9. 2016 začala opět s autopatickou léčbou (od 12 l) a už druhý týden se ekzém zklidnil. Zrovna se nacházela ve velkém psychickém vypětí z důvodů onemocnění člena rodiny.

Na 14 litrech, tedy kolem 23. 9. 2016, se ekzém silně zhoršil, až natolik, že požádala kožařku o doporučení léku. 2x se namazala hydrokortizonem, to bylo 26. 9. 2016. Vícekrát však nemusela… bylo to přechodné zhoršení.

Na konci října 2016 upravila litry podle doporučení (kyvadla) a od té doby aplikuje víceméně 2x týdně 8 l stále slina-dech var. Nic si již nepíše, k aplikaci ji dovede většinou nutkavý pocit dodat energii. Též si vzpomínám, že mi říkala, že se jí díky autopatii změnilo vnímání přírody. Vidí se více jako její nedílná součást.

Má-li náročnější program a chce-li přitom stihnout péči o rodinu, práci, ordinuje si autopatii místo „životabudiče“. Je si jistá, že má výborný vliv na psychiku.

Z nosu ji teklo naposledy po první aplikaci autopatie, tedy před necelými 3 lety. Nemocná není téměř vůbec.

Změnily se ji stravovací návyky. Maso jí minimálně. Dříve červené maso mohla jíst denně. Cítí, že si tělo umí říci, co potřebuje.

Ještě jedna perlička: Zrovna v době, kdy se tato kamarádka rozhodovala, zda má nebo nemá začít s autopatii, šla se svou nyní jedenáctiletou dcerou, která trpí na ekzémy, občasné bolesti hlavy a pálení v oblasti močového měchýře, k pediatrovi a ten ji doporučil – hádejte co? Autopatii – a to 1x dech nevařený a 7-10 dní počkat co bude… Vždy se situace zklidnila.

Dále zde mám případ 65 letého může, který mě kontaktoval kvůli: Cukru na hranici normy, silné bolesti nervů ve stehně, častým oparům a stavům duševní nepohody, která byla způsobena tragickým úmrtím v rodině.

O autopatii nevěděl téměř nic. Jen to, že si ji můj otec, se kterým se zná, chválil. Když jsem mu začala vysvětlovat, o čem autopatie je, stále potřásal hlavou a opakoval, že to přeci nemůže nikdy fungovat. Nicméně nejen že začal, nýbrž pokračoval velmi svědomitě a autopatii si dělá do dnešního dne.

Začal s vařeným dechem a slinou v potenci 1 litru. Bolesti ve stehně se mu ztratily téměř okamžitě. Cukr mu zpočátku trochu osciloval. Další zlepšení se začala dostavovat až poté, co přesáhl ředění 10 litrů. Přestaly se mu dělat opary, nemocný téměř není a i psychicky se cítí o mnoho lépe. Snaží se pozitivně působit na svoji manželku, která má tendenci k ne zrovna optimálnímu životním stylu. Cukr mu lehce klesl. Abych to podpořila ještě z další strany, doporučila jsem mu knihu od Tomáše Kašpara Krutá hra o tvé zdraví, kde je názorně popsáno, co zvyšování hladiny cukru v krvi způsobuje a jak tomu zamezit.

Vždy, když se vidíme, tak opakuje, že nevěří, že za jeho zlepšený zdravotní stav může autopatie, ale říká, že má strach přestat, aby se mu to zase nevrátilo. Dohodli jsme se, že bude navyšovat do 25 litrů, protože je typ, na který spíše zabírají vyšší potence. Pak uvidíme dál.

Dál zde mám případ ženy, která mě oslovila po přednášce o autopatii, kterou jsem měla loni v létě ve Vídni. Řekla, že chce autopatii zkusit, protože má netypický zelený zákal s normálním očním tlakem. Koupila si knihu Gesund mit Autopathie a autopatii si dělala podle ní.

Po krátké době se mi ozvala a říkala, že si dělá každý den autopatii z vařené sliny v potenci 1 litru, a že ji najednou přestal trápit reflux, který se objevoval hlavně v noci. Tak to zůstalo delší dobu, ale pak ji to začalo znovu trápit. Poradila jsem jí, aby zvýšila ředění.

Setkala jsem se s ní znovu asi až za dva měsíce na to. Byla nadšená. Říkala, že reflux již nemá, a že měla období, kdy mohla najednou bez brýlí vše přečíst. Tento stav ale nevydržel dlouho. Kromě toho ji zmizely maličké bradavičky, kterými měla posetou kůži po celém těle. S autopatií pokračuje dál podle svého uvážení.

Na závěr zde mám případ ženy, která, když jsem se s ní před více jak dvěma roky poprvé setkala, byla ve velmi neutěšené životní situaci. Je ze Slovenska a odešla do Vídně se svými dvěma dětmi. Práci neměla a snažila se nějakou si najít, ale šlo to klopotně. O autopatii slyšela od své kamarádky. Chtěla ji vyzkoušet a zbavit se nočních můr, které ji trápily a znepříjemňovaly jí život.

Při našem prvním setkání jsem se jí snažila podrobně vysvětlit, jak autopatie působí a jak se má aplikovat. Přitom se mi zdálo, že mě moc neposlouchá, byla stále jakoby zasněná. Moc naděje jsem tomu tedy nedávala, zdálo se mi, že autopatie pro ni bude příliš složitá. Napsala jsem jí každopádně plán autopatické léčby a dodala filtr.

Pak jsem o ní dlouho neslyšela, vím jen, že mi její kamarádka říkala, že jí trvalo dlouho, než začala. Osobně jsem se s ní setkala až koncem listopadu minulého roku, abych jí předala dvě lahvičky. Byla jsem překvapena, když jsem ji viděla, protože působila vyrovnané a vesele. Na to, jak na ní působila autopatie jsem se ale ani nechtěla moc ptát, protože jsem byla přesvědčena, že se jí zabývala jen okrajově. Začala ale o ní mluvit sama, jenže já měla v tu chvíli naspěch. Poprosila jsem ji, aby svůj příběh stručně sepsala a poslala mi jej. Zde je. Cituji:

„Autopatii jsem vyzkoušela asi před dvěma lety. Mívala jsem noční můry, velmi těžké sny, které mi nedaly spát, trpěla jsem každou noc nespavostí a divnými depresemi, které probíhaly v noci ve snu, kdy jsem se zpocená a uřícená budila a nemohla již usnout. Přes den jsem neměla sílu, byla jsem slabá a nesoustředěná. Lékař mi předepsal silné léky, které mi ale nepomáhaly. Autopatii jsem si udělala poprvé ze sliny var v ředění tři a půl litru. Hned po této první aplikaci jsem spala v noci bez problémů a další noci také! Trýznivé sny, problémy s nesoustředěností, slabost a deprese okamžitě zmizely a dostavila se velká chuť do života. Každým ránem jsem cítila, že mám víc a víc síly, že se zase dokážu radovat a smát, a že zvládám každodenní život a práci. Léky jsem přestala užívat a neužívám je dodnes, protože to prostě nebylo třeba. Od té doby se u mě nevyskytly zdravotní problémy – absolutně žádné, což jsem nikdy nezažila. Nepotřebují léky na nic… je to zázrak!!! Nejzvláštnější je, že jsem si slinu var v potenci tři a půl litru udělala skutečně jen párkrát, celkové asi čtyřikrát, častěji to nebylo třeba…úžasné!

Byla jsem též velmi zvědavá na pránu a na to, jak na mě bude účinkovat. Něco mě vnitřně vedlo k tom, že to mám vyzkoušet. Udělala jsem si tedy pránu 2 ze tři a půl litrů… Bylo to nezapomenutelné. Hned, jak jsem skončila, respektive pár vteřin na to, jsem pocítila, jak do mě vstupuje ohromná všeobjímající láska. Najednou jsem uviděla svět jinýma očima, z jiné perspektivy. Najednou jsem si všimla, že mě nic netrápí… nic se mě nedotýká… že prostě jenom jsem. Tekly mi slzy štěstí a lásky, která, jak jsem cítila, všechno a všechny objímala. V ten den se staly další divné věci, z kterých bylo jasné vidět, že prána neměla vliv jen na mě, ale i na mé okolí, zvláště na mého syna, který mi v ten stejný den večer připravil překvapení a navařil sedm chodů jídla, které naservíroval jako v hotelu a obsluhoval mě celý večer, aniž by k tomu měl nějaký zvláštní důvod!! To bylo skutečně vtipné. Následující den se stal zázrak…tento můj syn, který trpěl dlouhá léta nadváhou a kterého jsem se snažila celou dobu bezúspěšně přesvědčit, aby zhubl, za mnou najednou přišel s odhodláním, že se od toho dne bude řídit vším, co mu v ohledu hubnutí doporučím, jen aby se z toho dostal. Pryč byla jeho slabá vůle, rozhodl se bojovat. Co následovalo poté, bylo neuvěřitelně…den co den od rána do večera se řídil mými stravovacími pravidly a jedl pouze jídla, která jsem mu připravila. Bojoval velmi statečně, za necelý rok zhubl 60 kg v absolutním zdraví!! Stal se z něj krásný člověk s rozzářenou tváří. Jsem přesvědčena, že nám dala přáníčka energie neuvěřitelnou podporu a sílu. Kromě toho jsem se dostala z problematického a malého bytu do velkého a krásného. Prošla jsem v životě velkými změnami, nic nebylo lehké, ale šla jsem tím vším s velkou lehkostí, jakoby se nic nedělo. Pránu jsem nezvyšovala, udělala jsem si ji jen párkrát a pak již nebylo třeba. Jsem za tuto zkušenost vděčná.“

Touto krásnou zpovědí  se s vámi loučím a přeji vám mnoho úspěchu a radosti s autopatií!


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce