Potíže v klimakteriu

5.11.2018 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Klimakterium bývá  pro ženu náročné životní období, v němž se často začnou objevovat různé neduhy a poruchy zdraví, od psychiky až po fyzické orgány. Mnohokrát jsem se s tím v poradně setkal a pomáhaly tu různé metody a strategie autopatického působení na jemnou sféru, životní sílu, která dokáže tyto problémy korigovat. Zde je jeden z případů:

S nástupem přechodu se začal zhoršovat zdravotní  stav. Měla tehdy velký zápřah v práci. Začaly bolet klouby a hlava a měla stále zvýšenou teplotu. Postoupila řadu lékařských vyšetření a nebylo shledáno nic podstatného. Po hormonálním léku se to zlepšilo, ale jen krátce. Psychické a fyzické problémy pokračují. Bolest hlavy je již trvalá. Nastupuje hned ráno a pokračuje celý den. Dalším problémem je bolest zad, hlavně v oblasti krční a bederní páteře. Také ji bolí koleno, musela kvůli tomu už před delší dobou přestat sportovat. Lékaři navrhli operační náhradu kloubu, poničeného artrózou. Koleno otéká. Cítí bolest i v klenbě nohy, a to hlavně v noci.  Pociťuje i bolest ve spodní části břicha, byly nalezeny bakterie a kvasinky. Trvá to už tři roky. Často ji trápí bolest vnitřních uzlin v krku. Zhoršil se zrak.  Trpí nespavostí, usíná sice dobře, ale ve tři ráno se budí a nemůže pokračovat, proto je nevyspalá.

A rada zněla:  Preparát ze 7. čakry, (Prána 3) podávat na všechny čakry sestupně, prvně podat i do 7. čakry, jednou týdně nebo častěji dle pocitů.

 Kontrola za tři týdny:

Aplikuje autopatii z Prány 3  jednou týdně 3 litry. Po aplikaci je jeden den klid a další den opět následuje silnější bolest hlavy. Nicméně dřív ji bolela hlava trvale, nyní má den klid, čili je tu malý posun.

Doporučení: Aplikovat preparát z informace ze 7. čakry nejen sestupně na všechny nižší, ale pak i vzestupně a končit na 6. čakře (Prána 5). Jednou týdně.

Kontrola za měsíc:

Hned od prvního podání bolest hlavy převážně není, postup podle Prána 5 se tedy ukázal jako výrazně účinnější. Objevuje se jen ráno, a pak se to „rozhýbá“. Některé dny přetrvává  ve slabé podobě, v jiných dnech není pociťována. Bederní páteř je mírně zlepšena. Ostatní potíže pokračují, avšak s tou změnou, že paní někdy čeká na spánek delší dobu, zato se ale nebudí  nad ránem.

Doporučení:  Prána 5  6 l , v případě, že během několika dní nepocítí významnější změnu, přejde na preparát z dechu s varem (DV) 6 l, za týden 9 l a za týden 12 l a dál 12 l. Pokud pocítí po podání výraznější pozitivní změnu, může čekat a podávat nikoliv již pravidelně, ale jen když usoudí, že to potřebuje, to jest, když se vývoj zastaví, nebo dojde ke zhoršení.

Kontrola za další 2 měsíce:

přešla na 6 l DV jednou týdně a rychle zvyšovala  na 9 a 12 l  a dál podávala 12 l jednou týdně. Ranní bolest hlavy se vyskytuje jen výjimečně, přes den ne  – převážně hlava nebolí (dřív byla bolest trvalá)Koleno přes den vůbec nebolí, ani po lyžování, byla týden na horách. Přihlásí se jen v noci, ale při změně polohy to přejde – koleno bylo před autopatií navrženo na výměnu za umělé a bránilo jí sportovat. Krční a bederní páteř někdy bolívá po práci s počítačem. Bolest podbřišku, před tím několik let stálá, už měsíc nebyla. Výtok se zmírnil. Poslední dobou spí dobře bez probuzení a usíná rychle, nespavost zmizela.

Doporučení: Autopatický preparát z dechu s varem (DV),  12 l, jednou za 14 dní.

 Kontrola za další 3 měsíce:

Bylo to dlouho výborné, ale před nedávnou dobou se zhoršily bolesti hlavy a zad, začala se opět projevovat bolest podbřišku, před týdnem se k tomu přidala i bolest kolene a dokonce i spodní části břicha. Spí zase špatně v posledním čase.  Tomu říkáme „relaps“.  Již odstraněné a zlepšené problémy se opět vrací. Vyčerpal se účinek minule nastavené dávky autopatie a je třeba ji změnit.

Doporučení: Prána 5 bez aplikace do 7. čakry, 9 l,  jednou týdně, a to 3x,  případně pak zvýšit o 1,5 l vždy, když přestává zlepšovat. V případě dobrých pocitů odkládat další podání a čekat s ním na vhodnou chvíli , pokud by se případně začaly některé již zlepšené věci zhoršovat (systém „čekej a pozoruj“).

Kontrola za další 3 měsíce:

Zůstala na 9ti litrech Prána 5, jednou týdně. Občas se bolest hlavy objevila, vždy to bylo spojeno s vnějším stresem. Když se však projevila, trvalo to jen krátce po probuzení, pak již ne. Poslední týden však už bolest hlavy nebyla. Bolest zad převážně necítí, jen po delším sezení a hned to rozcvičí. Bolest kolene přestala, sportuje zas, dělá několik sportů,  ale při sportu koleno někdy „cítí“. Tlak v podbřišku je jen výjimečně, v laboratoři však už nic nenašli (dříve bakterie a kvasinky). Bolívala ji i klenba nohy, a to už také nemá. Uzliny v krku  jsou dlouho zcela v pořádku. Spí výborně a má dost energie. Je tedy v podstatě zdravá a bez omezení, která jí kladl dřívější stav.  V tomto případě trvala cesta od mnohočetných trápení k celostnímu zdraví jeden rok, a to s významnými zlepšeními brzy po začátku autopatického vylaďování.

Jak to, že se o možnosti této cesty nepíše ve všech sdělovacích prostředcích? Protože svět je právě takový jaký je, a nikoliv jiný. Nicméně každý si můžeme budovat svůj vlastní svět – a o tom to celé je.

Doporučení: Prána  5  10,5 l, jednou za 14 dní.

Samozřejmě, konečné slovo má vždy klient. Za dobu mého poradenství se paní naučila, jak sledovat své pocity a jak na ně reagovat s autopatickým preparátem. Pokud si přečte knížku o autopatii nebo také navštíví kurz, a bude důsledná, může si zdraví dál samostatně udržovat.

V podobných případech je vhodné začít například s dechem s varem a následné  nasazení Prána 5  pak může celostní léčbu dotáhnout.

Určitě je dobré si zapamatovat, že při potížích klimakteria mohou být zejména autopatické preparáty z dechu s varem a z informace ze 7. čakry (Prána 5) a jejich kombinace velmi užitečné.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce