Příspěvek z 5. konference o autopatii

8.4.2013 | Mgr. Veronika Kučerová | ver.kuc@seznam.cz

Dobrý den, milé kolegyně a kolegové,

Jmenuji se Veronika Kučerová a již 4. rokem provozuji v Plzni soukromou psychologickou praxi. S autopatií jsem se seznámila před 3lety, dodnes s ní na sobě experimentuji, a záhy jsem ji nadšeně zařadila mezi terapeutické metody, které při práci s mými klienty používám. Z těch dalších mohu jmenovat ještě Rekonektivní léčení (E. Pearl) a Cestu (B. Bays). Při tvorbě terapie vycházím z toho, že většina fyzických i psychických potíží člověka má skrytou emocionální příčinu. Tu se snažím odhalit a společně s klientem zapracovat na jejím odstranění. Ukazuje se, že také  autopatie  je jednou z těch cest, které lidem pomoci tyto bloky (překážky v toku energie)odhalit a vést k uzdravení. Výsledkem bývá návrat do rovnováhy jak po stránce fyzické, duševní, ale i duchovní. Lidé se zbavují bolestí, napětí a začínají plně a radostně žít svůj běžný život. Mám velké štěstí a upřímnou radost z toho, že mohu být u toho a prožívat s mými klienty tyto zázraky.

Šíření povědomí o možnostech autopatie  zkvalitnit  život člověka je  velmi záslužná činnost, proto si nesmírně vážím úsilí všech, kteří  pomáhají organizovat tuto odbornou konferenci a podílejí se na  informování veřejnosti o této  šetrné a přirozené léčebné metodě.

Všímám si, že používání autopatie  vede klienty k samostatnosti, k poznávání vlastního těla a přirozených ozdravných procesů v něm, a odstraňuje závěsy – otevírá vědomí – umožňuje prožívání života na kvalitativně vyšší úrovni. Já se snažím o to, aby moji klienti vzali svoje uzdravení do vlastních rukou, na což nebyli dosud zvyklí. Jsme zvyklí přesunout odpovědnost za naše léčení na někoho jiného – lékaře, psychologa, maminku apod. Je to snadné, nemusíme se sami rozhodovat, nemusíme hledat informace, nemusíme poslouchat, co nám naše tělo říká, nemusíme přemýšlet o tom, co děláme špatně, nedej Bože něco měnit, protože od toho jsou přece lékaři, aby za nás problém řešili.  Řeknou nám co nám je, předloží řešení, napíší léky… Dokonce jsem ochotni i nesmírně trpět za to, že tíha odpovědnosti nebude na nás. Vždyť co můžeme dělat víc, zkusili jsme všechno, máme alibi…

Také jsem byla taková, také jsem šla se stádem, důvěřovala odborným lékařským autoritám, hrozně se mi nechtělo uvěřit, že mám i jiné možnosti, pokud je budu hledat, nechtělo se mi trávit noci na internetu, studovat, upozorňovat na sebe, lišit se, bojovat. Nakonec závažné potíže po běžném očkování u vlastního syna byly tím impulsem, který mne donutil otevřít oči a začít jednat. Pochopila jsem, že odpovědnost za svoje zdraví a zdraví mých dětí nesu sama, já rozhoduji a musím se rozhodovat v souladu se svým vlastním přesvědčením, svobodně a na základě informací, které nebudou dostupné vždy jen v televizních reklamách.

Nesmírně si vážím těch lidí,  jako je Jiří Čehovský za to, jak jsou stateční, svobodní a svoje těžce nabyté zkušenosti a znalosti sdílejí i s námi ostatními a ukazují nám tak cestu k vlastnímu uzdravení.

V tomto příspěvku bych se ráda podrobně věnovala několika případům z mojí praxe. První je autopatická léčba při paliativní chemoterapii rakoviny plic, vlastní zkušenost s použitím pránického preparátu a terapie mladé ženy která nemůže otěhotnět. Po každém případu bude prostor pro případné dotazy či doporučení a budu ráda, pokud se zapojíte do diskuse.

Zvukový záznam celé konference můžete získat zde

Žena, 69 let

Dostala se ke mně na doporučení J. Čehovského koncem 22. srpna 2012.

Diagnoza:

(1. List viz zpráva z 28. 8. 2012) Tumor na spodu pravé plíce, neoperabilní, lékaři navrhují paliativní podávání chemoterapie.  Přišlo se na to náhodou, protože se zadýchávala do kopce, sledována na kardiologii pro arytmii a nedomykavost chlopně, bere  léky na srdce a na vysoký tlak, tlak je nestabilní, revmatoidní artritida léčená již 10 let, klouby na rukou  a kolena, bolí ji to hlavně při změně počasí. Kuřačka. Operace: slepé střevo v roce 1961, odebrána děloha v roce 2000, pak brala hormonální substituci, což posléze nechtěla, (prsa, nárůst hmotnosti). Objevovaly se stavy úzkosti ráno a večer, ale nic nebrala. Velmi se bojí smrti.

Přišla s dcerou a chtěla psychicky podpořit před nástupem chemoterapeutické léčby. Její dcera  věděla o autopatii a  chtěla, abych její matku přesvědčila, ať to zkusí.  Dle jejího názoru není maminka nakloněna žádné alternativě standardní léčby.

Po úvodním rozhovoru jsem klientce provedla RH,  naučila ji tuto techniku  Rh.    Vysvětlila jsem možnosti a podávání autopatie  a doporučila  AP 1l  3x denně vařený dech,  zásaditou dietu,  jedlou sodu několikrát denně.  Do plánovaného zahájení paliativní chemoterapie zbýval jeden týden…

Během jediného (!) týdne došlo k výrazné úlevě, klientku přestaly zcela bolet klouby, lépe s jí dýchalo, cítila psychicky také mnohem lépe.

Kontrola 19. 9. 2012

(po prvním cyklu chemoterapie)

Začaly padat vlasy, nálada dobrá, ale včera byla horší, špatně snáší padání vlasů, odpoledne od 4 hodin se jí začíná hůře dýchat, večer, hlavně v noci kašle, ale nebudí ji to, jen když se probudí, tak si zakašle, je to suchý kašel, bolí ji opět klouby, které už po autopatii před zahájením chemo vůbec nebolely…, svědivá vyrážka po celém těle asi 5 dní. Nízký tlak po první chemoterapii, přestala brát léky na vys. tlak, nyní od 14. 9. je tlak v pořádku a bez léků a od té doby se netočí hlava a nebolí. Zásaditou dietu dodržuje v rámci možností, ale často ji pálí žáha. Dělá si sodu až dvakrát denně. Doporučeno zvýšit až na 5x denně sodu. RH provozuje, ale tajně. RH

Kontrola 11. 10. 2012

Cítí se dobře, bolí ji kolena, ale je to nárazově. Předchozí chemoterapie byla předčasně ukončena a odložena pro silnou alergickou reakci.  Nedokáže číst, ale na dálku se jí zlepšil zrak, měla asi 2,5 dioptrie, teď vidí mnohem lépe, na blízko je to horší.  Vyrážka, která byla už zcela zmizela asi za týden. Cítí se dobře stále 1x denně AP 6l, doporučeno zvýšit na 8l 1x denně, vařený dech. Celkově zlepšena. RH. (Doma velmi silné čistící reakce po RH, průjem).

zvýšeno AP na  8l vařený dech bez  silné reakce, cítí se dobře, spala dobře…

Kontrola 12. 10. 2012

Fyzická cesta (dle B. Bays): Pocit -STRACH, na hrudi, vzpomínka na topení se v rybníce asi v 10 letech.

16. 10. 2012 byla na „nové chemoterapii“ (biologická léčba- Tarceva), druhý den zrudlo celé tělo, bez teploty, chvíli zimnice a chvíli ji to hrozně hřálo – pravděpodobně reakce na biologickou léčbu  Přestaly bolet kolena. Druhý den ještě rudá, třetí den už to bylo dobré a jen ji trochu brněly prsty u nohou. 21. 10. večer ji  škrábalo v krku pak  rýma,(také vedleší příznaky  biol. Léčby) kašel, špatně se dýchalo, zácpa dva dny, nešlo odkašlat, v noci nekašle příliš, jen když jde na záchod.

Kontrola 22. 10. 2012.

Cítí se psychicky velmi dobře, nezvrací, je jí dobře. Pálí ji žáha, sodu si dává několikrát denně, domluvily jsme se, že bude pokračovat v 8l vařených 1xdenně s novou AL a po chemo případně zvýší na dvakrát nebo třikrát denně.

3. 10. nová AL, 8l vařený dech, chemoterapie se nekonala z důvodu infektu a rýmy.

24. 10. průjem, špatně spala, dýchala, kašlala, budil ji kašel,

25. 10. průjem

Kontrola 26. 10.

Velké zlepšení (13 dní na 8 litrech) v noci spí jako mimino, nekašle, nechodí na záchod.  Již bez průjmu. Brala sodu několikrát denně do 20. 10. a od té doby ji žáha nepálí. Nyní již méně sody. Dop. pokračovat se sodou alespoň třikrát denně, případně vodu s citrónem bez cukru popíjet. Klouby nebolí, mám velkou fyzickou zátěž, porcovala jsem jehňata, pak jsem byla unavená, ale to by byl každý… Kůže čistá, tlak v pořádku bez léků, tep mírně zvýšený. Rýma vodnatá, nesmrká, polyká. Asi od páteře necitlivé prsty na pravé noze, trochu ji brní, když si lehne, je to horší na levé straně. Jsem nesmírně vzteklá. Řešení rodinných vztahů.  Provedeno RH, hluboké prožitky.  Mnohem lépe sešla po schodech dolů, cítí se dobře. Dobře se jí dýchá a je nabitá energií. V rodině si stanovuje hranice, je odhodlaná, optimistická, radostná. Váha stabilní, nehubne a má chuť k jídlu.

Doporučuji vitamín D3 alespoň 10.000 jednotek denně. Bude pokračovat v AP 8l vařený dech dvakrát denně.

Závěry CT ze dne 6.  11. 2012: Ústup nádoru na plicích o 40 procent!

9. 12. 2012 snížila ze 9 l 2x denně na jednou denně, pak postupně zase zvýšila na dvakrát denně.

13. 12. 2012  další ústup nádoru na plicích dle posledního  CT, Tarceva – biologická léčba, další CT bude  11. 2. 2013  ( v pondělí) Celkem prošla dvěma cykly biolog. terapie. Pokračuje v podávání AP 9l vařený dech dvakrát denně.

Kontrola 21. 1. 2013

„ Já jsem tomu moc nevěřila, to se přiznám. Ale teď už si netroufnu autopatii neudělat, cítím, že mi to pomáhá. Můžu dělat všechno, dělám všechno, jen když dlouho stojím, tak mi natečou nohy, kolena. Ty mě teď zase bolí…každý den chodím do kopce ke psovi, dýchá se mi dobře, čistím kotec od sněhu, celou domácnost, vše obstarám. Dobře spím, jsem optimistická, smrti se vůbec nebojím, tak mám z toho radost. Rostou mi husté vlasy. Už se umím ozvat, když mi něco vadí. Jen to uzdravování už trvá dlouho…“

Z této a podobných zkušeností vyplývá, že autopatii je vhodné použít i jako doplňující metodu k běžné chemicko-technické léčbě. Při současném podávání chemoterapie se ukázalo, že klientka trpěla mnohem méně závažnými vedlejšími účinky chemoterapie, ale dokonce došlo k výraznému (lékaři neočekávanému) zlepšení stavu, zmenšení nádoru a zkvalitnění života klientky. Dokonce se zbavila i některých dlouhodobě užívaných léků.

www.Navratdorovnovahy.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce