Sekundární epilepsie po prodělané bakteriální meningitidě

3.2.2015 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Příspěvek ze  VII. konference o autopatii, konané 31. ledna 2015 v Praze

Mladý muž 24 let trpí epilepsií typu G-M od 12 let, kdy prodělal  akutní pansinusitidu – tedy zánět maxilárních, frontálních a ethmoidálních dutin komplikovanou zánětem mozkových blan.

Jako dítě často nemocný, opakovaně katary horních cest dýchacích, časté angíny a  sinusitidy s opakovanou punkcí dutin. Podávána imunostimulancia typu Bronchovaxom, Luivac, Ribomunyl bez většího efektu, zjištěn vrozený imunodeficit.

Měsíc po prodělané bakteriální meningitídě   přetrvávala únava, bolesti hlavy, po 2 měsících po psychickém vypětí poprvé epileptický záchvat typu G-M. Záchvaty se opakovaly v různých intervalech, téměř vždy byl vyvolávající moment nevyspání, psychické přepětí, dále hraní počítačových her… nasazeny antiepileptika Depakine (valproát), později Lamictal (Lamotrigin), Rivotril.

Četnost záchvatů se snížila, ale následky farmakoterapie pociťoval jako otupující, tlumící. Časté bolesti hlavy ve frontální krajině ale i v záhlaví, někdy s nauzeou, rozostřené vidění.

Vystudoval střední školu technického směru, vadila mu omezení z nemoci vyplývající včetně nemožnosti získat řidičský průkaz.

Po každém záchvatu po celý den velká otupělost, malátnost. Pocity méněcennosti, pro svůj handicap měl obavy z navázání vážnějšího vztahu s dívkou, obával se, že si nenajde partnerku a nezaloží rodinu, strach z izolace.

Silná krátkozrakost – 4,5 dioptrie. Celkově si nevěří, spíše samotář, bojí se selhání, zklamání a výsměchu, má zdravého staršího  bratra, kterému závidí a porovnává se s ním. Má pomalejší tempo, situace, kdy se musí rychle rozhodnout, ho deprimují a ničí. Drží se doma, silně fixován na matku a babičku.

Pro svůj handicap nemá práci odpovídající vzdělání, ale spíš jednodušší pomocné dělnické práce, kde na něj není kladen tlak.

Rád si hraje s letadélky, lepí modely letadel , je spokojený v klidu v dílně doma, jen ho omezuje zrak a silné dioptrie.

Přiveden matkou. Doporučila jsem AUTOPATII Z NEVAŘENÉHO DECHU 1 L 2X TÝDNĚ. Kontrola za měsíc. Během měsíce 2x záchvat, ale slabší, po probrání se zotavil za 4-5 h do běžného mentálního a psychického stavu, nebyl už otupělý celý den.

Dále AUTOPATIE Z NEVAŘENÉHO DECHU 2X TÝDNĚ 2 L  a kontrola opět za měsíc. Za celý měsíc jen 1 záchvat a to po silné hádce s otcem, ale vrátil se do svého obvyklého stavu již po 2 h, cítil se volnější a celkově popisuje přísun energie, zvýšení vitality, je psychicky klidnější a nemá takové obavy z budoucnosti, rád by měl práci odpovídající jeho vzdělání.

Doporučuji AUTOPATII 3 L NEVAŘENÝ DECH 1X TÝDNĚ  kontrola za 6 týdnů. Přišel, že měl jen 1 lehký záchvat typu absence a byl ve velmi dobré pohodě, věří, že se epilepsie úplně zbaví. Bolesti hlavy méně časté, mírnější, celkově se cítí, jako by se mu lépe myslelo a přemýšlelo.

S novou lahvičkou doporučuji  VAŘENOU SLINU 1X TÝDNĚ  5 L  a přistupuje i na současnou aplikaci AUTOPATIE Z PRÁNY  3 L. Kontrola za 2 měsíce. Po vařené slině „virosa“ s rýmou, 3 dny žlutozelené hleny, poté vysmrkával skoro měsíc sklovité hleny. Vnímal čistící efekt, jako by se mu uvolňovaly dutiny, celkově má pocit bystřejšího vnímání i myšlení. Po AUTOPATII Z PRÁNY návaly vzteku až zuřivosti, měl potřebu je vydupat a vykřičet, vnímal, jak se uvolňují potlačené emoce a strachy. 3 dny byl na „zabití“, poté pocit úlevy a celkového zklidnění.

Doporučuji v AUTOPATII Z PRÁNY pokračovat, lahvičku po slině doporučuji použít na AUTOPATII Z VAŘENÉ STOLICE – 1x týdně 3 l. Poté obrovské čištění, průjem,vykašlávání hlenů z plic – celkem asi 14 dní, ale vnímal, jako by byl lehčí, jako by se uvolňovalo, co ho léta svazovalo a drtilo. Po 3 měsíce žádný epileptický záchvat, což ještě nikdy nebylo.

Doporučena AUTOPATIE CELOTĚLOVÁ VE SPRŠE 1-2 MIN1, dále po čakrách dolů a nahoru 1 až 2x týdně, jak to bude cítit. Kontrola dle potřeby.

Za 2,5 měsíce. Celkově popisuje další harmonizaci a zklidnění, nebyl epileptický záchvat, bolesti hlavy jen po vypětí, více chodí mezi lidi, shání si novou práci. Rád by se seznámil s nějakou příjemnou dívkou, se kterou by rád sdílel další život. Toto je jeden z případů epilepsie, zlepšený za necelý rok.

——————————————————————————–

1    Autopatie ve sprše – lahvička s vodou je nejdříve držena v 7. čakře, a pak postupně v každé další směrem dolů a zase nahoru do 7 . čakry, odkud se voda vždy nechá stékat po zádech. Po celou dobu (zde 1 – 2 min celkem) teče ze sprchy voda do lahvičky a průběžně je informace potencována (objevitel  této aplikace je  ing. Jan Matyáš).


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce