Více o přípravě z prány

25.4.2013 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Rád bych doplnil svůj článek Příprava z prány, publikovaný začátkem roku,  o pár nových zkušeností a obecnějších postřehů z nich vyplývajících:

Potence

Už dlouho víme, že nejlepší účinek autopatie nastává, dosáhneme-li optimální hladiny ředění – neboli té jemnohmotné úrovně, kde nastala  porucha v proudění vitální síly. Jakmile je tato úroveň dosažena, dochází k dlouhodobým účinkům, a to i po přerušení podávání preparátu. Abychom tuto individuální úroveň ředění nepřeskočili, musíme začít odspodu a pomalu zvyšovat potenci, buď při pravidelném, např. týdenním, podávání, nebo při intuitivním podávání tehdy, když máme z jakýchkoliv důvodů  pocit, že je podání vhodné. Ve většině případů se ukázalo jako spolehlivější,  zvyšovat potence přípravku z prány  jen postupně, například po  po litru a půl. Startovní potencí je vždy ta, která konkrétní osobě přísluší z hlediska její vitality (1 litr slabá vitalita, člověk s nemocnými životně důležitými orgány , jako jsou játra, srdce apod., 3 l  střední vitalita,  6 l vysoká vitalita , lidé jen s povrchními potížemi a onemocněními typu ekzém, bolest kloubu). Prudké nebo příliš rychlé navyšování ( např. po dnech) se v některých případech neosvědčilo, a bylo nutné jít zas s ředěním dolů a navyšovat teprve tehdy, když k tomu byla osoba připravena.  Jinak je tomu u relaitvně zdravých lidí do padesáti let,  kteří nemají hluběji uložené vážné chronické potíže. Desetiletý chlapec  s akutní  čtyřicetistupňovou horečkou dostal od své matky, studentky kurzů, AUTO z prány 15 l, horečka během několika hodin ustoupila, a od té doby je již 4 měsíce zcela v pořádku. Zmizely i jeho  podivné psychické stavy, které se před tím někdy projevovaly při nočním probouzení.  U velmi slabých vitalit, jaké nacházíme u silných depresí nebo psychos, kdy oslabená  vitální síla dopustila průnik silné a omezující  patologie až do nejvnitřnější sféry člověka, se osvědčují na počátku působení  potence do 3 l, opakované  často, např. i denně.  Podobně je tomu, pokud jsou nemocné vnitřní orgány, jako jsou srdce nebo játra. Je třeba zvyšovat ředění jen po krůčcích, a to teprve tehdy, když současná potence při svém opakování  ztrácí účinek. Opakovat nějaký čas stejnou, pozorovat efekt a  být připraven jít  s potencí v případě potřeby nahoru, pokud efekt není dostatečný, nebo dolů, pokud by se zvýšení neosvědčilo. Někdy může druhé podání stejné potence výrazně posunout případ kupředu.

Působení u lidí, kteří již delší dobu používají autopatii

Čtyřicetiletá žena, která už je s vynikajícími výsledky na autopatii  roky a brala před pránou až 32 l potence. Zmizely  jí nejen psychické a fyzické problémy,  ale i pozitivita testu na toxoplasmosu – dosud nevídaná věc. V lednu měla krátký psychický relaps s projevy úzkosti a strachu po konfliktu v zaměstnání. Na to výtečně   zabralo 12l AUTO z prány, opakované za 14 dní ve stejné lahvičce. Po prvním podání ještě přetrvávalo určité napětí, po druhém to z ní spadlo zcela a je v pohodě. V lednu byla zoufalá, měsíc po druhém podání AUTO z prány říká: „Nejen že jsem zdravá, ale jsem šťastná!“ Dokonce se jí upravily vztahy v práci – přišla na to, jak problém řešit, i přesto, že se jí před tím zdál neřešitelný. Ten den, kdy vzala druhou dávku, se večer se objevil reverzní výtok a rozmlžené vidění, jen na půl dne. Její zlepšení trvá celkem přes půl roku, i když už žádnou další dávku nevzala.  Poučení: Skvěle tu působilo při přechodu na pránu snížení z původních 32 l na 12 l.

Šedesátiletá žena, léčená dlouhodobě autopaticky a tudíž vcelku zdravá (je zdravější, než když jí bylo třicet), má  relaps, objevil se jí symptom, který ji už mnoho let čas od času obtěžuje: píchání v uchu s bolestí v dásni, kde byla před třiceti lety vytržena  sedmička. Tentokrát však bylo píchání velmi silné, trvalo celý den a vyvolávalo až výkřiky bolesti. Po AUTO prána 2 min. a 30 vt.  průtoku (odpovídá 6ti litrům), se to do hodiny zlepšilo, následně celou noc spala a další dny už nebyl problém. Poučení: Akutní stavy mohou reagovat na AUTO z prány velmi rychle.

Jistá dáma  s úspěchem střídá nižší potenci z prány s konstitučním homeopatickým lékem. Upravila se jí psychika a výrazně se zlepšila Crohnova choroba. Říká, že cítí vyšší vedení a měla blíže nespecifikovaný spirituální zážitek, který ji dle jejích slov velmi obohatil.

Jedna paní 45 let, léčící si deprese, bere preparát z prány a k tomu pokračuje v chemické medikaci, s tím, že co si přidala potenci 6 l z prány, cítí  se čtyři měsíce bez psychických potíží. Deprese přešly během jednoho dne po podání! Taková rychlost vymizení depresí nebyla dosud ani v autopatii pozorována. Ani čtyři měsíce poté nemá žádné psychické potíže.

Pro jiný případ dlouhodobých depresí padesátiletého muže, kde jiné způsoby přípravy AP přinášely jen drobná či krátkodobá zlepšení, bylo 6 l z prány  moc vysoko a výborně zabralo až snížení na 3 l denně , kdy se psychické potíže vytratily. Přetrvávala však únava. Poté, co začal pravidelně střídat ve stejné potenci preparát z prány a ze své  stolice, naložené v devadesátiprocentním lihu,  cítil příval energie a považuje se již několik měsíců za zdravého.

Mladý velmi zaměstnaný muž má podivné stavy, cítí tlak na prsou a do temene, těžký krk a neklid – vibrace v těle, vnitřní chvění, má strach. Musel přestat na týden pracovat, bojí se řídit auto. Potíže se poněkud zlepšily po AUTO  DV (dech var). Ale dochází opět k relapsu, při obchodním jednání tuhne pusa, špatně se mluví, cítí tlak v hlavě, rozechvění, brání mu to v práci. Po AUTO 12 l prána se potíže zřetelně zlepšily, objevily se „náběhy“ na rýmu a škrabání v krku.  Pak si zvýšil na 15 l a následně byla potence 21 l. Poté se stavy bránící mu v náročné práci zase zhoršily a dostal rýmu. Cítil se hůře, než po 12ti litrech. Doporučeno vrátit se na 12 l v nové lahvičce. Dva dny měl zhoršení, ale pak všechny problémy zmizely – obtížné mluvení, strach, tlak v hlavě atd. Zmizely i bolesti zad a beder, které jej dlouhodobě obtěžovaly. Příležitostně si bere 12 l.

Žena 37 let, zánět pochvy, výtoky, testy ukazují různé druhy bakterií a kvasinky, běžné lékařské metody nepomáhají. Zánět jícnu, překyselení a bolest za hrudní kostí, hlavně po sladkém jídle. Stále bolí záda. Po opakované zvyšující se potenci z vařené sliny a  později  z dechu se výrazně zlepšilo překyselení a bolest za hrudní kostí, výtoky trvají, ale jsou méně bolestivé. Záda bolí stejně. Doporučeno AUTO prána 9 l jednorázově.  Hned po podání se cítila jeden den „báječně, povzneseně nad všechny problémy“. Další den zesílil výtok a pak se objevila horečka, kterou již asi 15 let  neměla (organizmus  byl  tak slabý, že už neuměl vyvolat tuto obrannou reakci).  Hlášení měsíc po podání:  Poprvé po letech má gynekologický test zcela negativní, výtok zmizel za týden po prodělání horečky.  Kontrola 2 měsíce po podání: Gynekologický problém není.  Případ je odpovědí těm, kteří se domnívají, že autopatie z prány působí jen na psychiku.

Velmi vážné potíže

Mladá žena , má diagnostikovanou psychosu, slyší hlasy, má denně deprese , strach, a má poruchy řeči, nespavost, bere neuroleptika a někdy se chvěje po celém těle. Brala mnoho léků i pobývala v ústavech. Doporučeno AUTO prána 3 l  jedenkrát týdně nebo častěji při potížích.  Po 18ti dnech hlásí: Po prvním preparátu příval energie, hned začaly všechny potíže oslabovat, první týden brala ob den, pak jednou týdně, v posledním týdnu měla depresi jen dvakrát jen na hodinu, hlasy už neslyší a výrazně se jí zlepšil spánek, přešly i noční můry. Neměla od začátku autopatie poruchu řeči. Cítí se dobře. Takže je skoro bez potíží za méně než 3 týdny!  Krátce poté ale přišla krize, s bolestí hlavy a opět zhoršenou depresí. Pokračovala s autopatií z prány ob den, krize trvala 4 dny. Hlasy se však ani tehdy neobjevily. Při další kontrole už deprese nemá, její energie poněkud kolísá. Spí dobře a poruchy řeči nemá. Ukazuje se, že na psychické problémy, a to i velmi silné,  je příprava z prány bezpochyby metoda č. 1.

Různé způsoby přípravy z prány

Příprava z prány dle  návodu, publikovaného v sekci Autopatická lahvička nebo v 5. vydání Uzdrav se s autopatií, se osvědčila jako standardní typ přípravy, vhodný od začátku zejména u těch případů, kde je převaha psychických symptomů, ale je možné ji podávat také kdykoliv jindy, zejména pokud se přípravě z dechu nebo sliny nepodařilo případ zcela vyřešit. Je možno ji používat i v kombinaci s ostatními přípravami, musí však pro ni být zvláštní lahvička, používaná s rouškou, aby do ní nepronikla tělesná informace. Jsou tu však i mírně modifikované metody přípravy z prány, které jsem vyzkoušel a shledal účinnými.

Poléčit i 7. čakru

7. čakra je naše individuální jemnohmotná sféra, která je však propojena s vyššími (jemnohmotnějšími) úrovněmi Univerza. Je-li člověk nemocný, svědčí to jednak o tom, že je rozladěné jeho tělo a nemůže dobře přijímat kreativní jemnohmotné frekvence či melodie ze 7. čakry, ale i sama 7. čakra může být poněkud rozladěna pro příjem informace z vyšších úrovní Univerza. Je někdy  třeba naladit nejen tělo, podáním potence do 6. (nejvyšší tělesné) čakry, ale i  sedmou čakru samu následným podáním potence zpět do 7. čakry. Prakticky to vypadá tak, že provedeme přípravu z prány dle publikovaného návodu, ale následně,  po aplikaci AP na 6. čakru,  ještě umístíme na minutu kulatou vírovou komoru AL se zbývající vodou do 7. čakry. Je možné s ní spirálovitě pohnout nahoru a dolů, pak ustálit. Pak je možné znovu nakapat na čelo a lahvičku uložit. Tomuto způsobu přípravy a aplikace říkám prána 2.

Žena přes 60 let, už skoro dva roky léčena autopatií. Přišla brzy po operaci rakoviny prsu, kdy odmítla následně doporučenou chemo a ozařování. Měla poruchu štítné žlázy a dost poznamenanou psychiku. Byla ustrašená, úzkostlivá,  na cestě ke mně ji musela ze sto kilometrů vzdáleného místa vždy doprovázet její dcera. Měla také rudou vyrážku na nose. Po aplikaci AP SV a DV se jí hodnoty štítné  žlázy upravily a cítila se stále lépe.  Poté  jsem jí doporučil, aby prováděla přípravu AP z prány 2 (se zpětným pozdvižením do 7. čakry po aplikaci na čelo, a poté s opětným nakapáním na čelo) jednou  za 4 dny a vždy zvyšovala o půl litru, začínala na třech litrech a dostala se až na 15 litrů, kde přestala.  Na kontrolu pak přišla za měsíc nato, bez doprovodu. Řekla, že se cítí výborně. Věci a události v rodině už na ni nedoléhají (stará se o vnuka s rakovinou), je psychickou oporou rodiny. Úplná změna osobnosti. Poučení: Postupné zvyšování potence po malých krůčcích spojené s technikou prána 2 je velmi účinné. Netřeba se bát takto dosažených vysokých potencí. Bude-li nutné další podání, je třeba opět zvýšit potenci.

Muž 65 let, dlouhodobě léčený autopatií. Začal s prána 2 někdy v únoru a stále opakoval stejnou potenci z 6 l. To ho uvrhlo do stavu jakéhosi permanentního napětí bez dalšího zlepšování. Jakmile však začal pravidelně při každém podání navyšovat o 1 až 2 litry, věci se začaly vyvíjet k lepšímu a napětí opadlo. Po 18 l  se cítil velmi dobře a plný energie. Po čtyřech dnech pocit zhoršení energie I psychiky a prána 2 opakována ve stejné potenci, s okamžitou reakcí k dobrému a vyváženému stavu. Za pár dní vzal 24 l  (1 M), aby vyzkoušel, co to udělá,  poté měl mírné zhoršení v psychice i fyzicky asi na týden, pak nárůst energie, ale brzy na to pomalé zhoršování psychiky. Doporučení: Zpět na 18 l, kdy se cítil nejlépe. Reakce: První den po podání celkově zlepšen, v konfliktu vzteklý, až moc energie,  další den se cítil výtečně, klidný, dobrá energie. 18 l je jeho potence a nemá být v nejbližší době měněna. Opakovat ji může, kdykoliv pocítí potřebu. Poučení: Pokud při navyšování ředění některá úroveň působí méně či hůře nebo komplikovaněji  než ta předchozí, vracíme se na tu předchozí. Tak nejspolehlivěji poznáme, která úroveň ředění je „ta moje“.

Bezkontaktní podání

Osvědčilo se také bezkontaktní postupné podávání AP  do všech čaker,  počínaje 6. a konče 1.  Místo, abychom  dali po zhotovení preparátu z prány pár kapek na čelo, uděláme to takhle:  Lahvičku mírně skloníme dozadu, aby voda z odpadní trubičky nevytékala ven. Pak konec odpadní trubičky, namířené proti sobě, přiblížíme do vzdálenosti  1 – 3 cm od kůže, doprostřed , mezi obočí, ale nedotkneme se, mírně můžeme v tomto prostoru zakroužit, držet cca 1 min. Poté přidržíme cca 30 vt. ve stejné vzdálenosti od hrdelní ( „ohryzek“, prostředek hrdla), pak srdeční  (prostor mezi prsy, uprostřed), pak solar plexus ( 2 cm nad pupkem), pak sexuální čakry (proti pohlaví). Poté ještě přidržíme skloněnou lahvičku mezi nohama blízko rozkroku, kde je 1. čakra, směřující dolů. Čakry jsou prostorové útvary, vystupující ven z těla,  jejich prostor  není přesně vymezen.

Žena 30 let, psychické problémy, úzkosti a deprese, migrény,  v minulosti expozice ionizujícímu záření v profesi, kterou už nedělá, únava, problém s nohou přetrvává jako následek úrazu. Řada drobných fyzických potíží jí ztrpčuje život. Psychiku i únavu si již poněkud zlepšila autopatií dříve, než ke mně prvně přišla. Po opakovaném podávání AP prána 1 i prána 2, kdy vždy aplikovala potenci bezkontaktně na 6. až 1. čakru (u prána 2 na 6. pak 7., pak 6. a postupně i ty nižší), říká, že se  již cítí dobře,   úzkosti už nemá, téměř všechny fyzické problémy (s výjimkou zraněné nohy, kde byly porušeny nervy) se zlepšily nebo zmizely. Při bezkontaktní  aplikaci na čakry prožívá meditační stavy zklidnění a pocitu „propojení se Stvořitelem i sama se sebou“.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce