Z Prčic (přes Neustupov) na horu Blaník

18.6.2014 | Jiří Čehovský

 

Rád jezdím na kole, s přáteli nebo i sám, a to asi od svých třiceti. Člověk si na kole leccos promyslí, a pokud jede s přáteli, může si s nimi cestou povídat o všem možném, dozvídat se a informovat druhé. Právě s přáteli praktikujícími autopatii si toho vždycky hodně řekneme a mohou se objevit i nové vhledy a nápady. Nebo mlčíme, navenek i uvnitř. A to v prostředí krásné a harmonické české krajiny.

Na sobotu 2.8. plánuji celodenní projížďku báječnou krajinou jižně od Prahy. Je to symbolická trasa, vedoucí z Prčic přes Neustupov na horu Blaník. Název té jízdy je Probuďte se. Kdo chce, může si sem dosadit symboliku vzestupu vitální síly z 1. do 7. čakry. A kdo nemá rád symboliku, může mít rád cyklistiku. Hlavní body trasy: 1. Prčice, 2. Smilkov, 3. Neustupov, 4.Vrcholtovice, 5. Zvěstov, 6. Libouň, 7. vrchol Blaníku.

Začínáme v 10.00 na náměstí  v Prčicích směrem na Heřmaničky. Trasa v kopcovitém terénu po málo frekventovaných silnicích měří  34 km.  Udělám to tak, že pojedu do Prčic autem, pak na Blaník na kole a pokud by se mi nechtělo jet zpátky k autu na kole (např. přes Miličín je to jen 31 km), požádám někoho (možná i taxík), aby mě pak vyzvedl v Louňovicích pod Blaníkem a dovezl i s kolem zpět do Prčic. Další blízké místo s železniční a autobusovou dopravou je Vlašim. Nicméně 65 km po silnici je pro celodenní cyklistický výlet vcelku relaxační vzdálenost. Je to čistě soukromá projížďka, která není organizovaná. Ale kdo chce, a má rád autopatii, může se připojit. A pokud den před tím ohlásí Meteorologický ústav trvalý déšť, jízda se překládá na neděli a bude-li taková předpověď i pro tento den, překládá se o rok později.Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce