Z Prčic (přes Neustupov) na horu Blaník

18.6.2014 | Jiří Čehovský

 

Rád jezdím na kole, s přáteli nebo i sám, a to asi od svých třiceti. Člověk si na kole leccos promyslí, a pokud jede s přáteli, může si s nimi cestou povídat o všem možném, dozvídat se a informovat druhé. Právě s přáteli praktikujícími autopatii si toho vždycky hodně řekneme a mohou se objevit i nové vhledy a nápady. Nebo mlčíme, navenek i uvnitř. A to v prostředí krásné a harmonické české krajiny.

Na sobotu 2.8. plánuji celodenní projížďku báječnou krajinou jižně od Prahy. Je to symbolická trasa, vedoucí z Prčic přes Neustupov na horu Blaník. Název té jízdy je Probuďte se. Kdo chce, může si sem dosadit symboliku vzestupu vitální síly z 1. do 7. čakry. A kdo nemá rád symboliku, může mít rád cyklistiku. Hlavní body trasy: 1. Prčice, 2. Smilkov, 3. Neustupov, 4.Vrcholtovice, 5. Zvěstov, 6. Libouň, 7. vrchol Blaníku.

Začínáme v 10.00 na náměstí  v Prčicích směrem na Heřmaničky. Trasa v kopcovitém terénu po málo frekventovaných silnicích měří  34 km.  Udělám to tak, že pojedu do Prčic autem, pak na Blaník na kole a pokud by se mi nechtělo jet zpátky k autu na kole (např. přes Miličín je to jen 31 km), požádám někoho (možná i taxík), aby mě pak vyzvedl v Louňovicích pod Blaníkem a dovezl i s kolem zpět do Prčic. Další blízké místo s železniční a autobusovou dopravou je Vlašim. Nicméně 65 km po silnici je pro celodenní cyklistický výlet vcelku relaxační vzdálenost. Je to čistě soukromá projížďka, která není organizovaná. Ale kdo chce, a má rád autopatii, může se připojit. A pokud den před tím ohlásí Meteorologický ústav trvalý déšť, jízda se překládá na neděli a bude-li taková předpověď i pro tento den, překládá se o rok později.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce