Pomoc starší dámě

30.8.2023 | Kryštof Čehovský | info@cehovskykrystof.cz

Dáma ve věku 76 let mě požádala o telefonní konzultaci a pověděla mi, co ji trápí.

V srpnu 2022 jí zjistili lymfom v nose, který posléze vyoperovali. Po operaci následoval cyklus chemoterapií. Od té doby se jí několik měsíců špatně dýchá, podle kardioložky má oslabené srdce a vodu na plicích. Užívá dlouhodobě diuretika na odvodnění. Často jí píchne a zabolí u srdce. Bývá dušná i v klidu a jakýkoliv běžný pohyb to zhoršuje. Chodí o berlích. Bolí ji kyčle, které před lety operovali. Bývá neustále výrazně unavená. Snaží se přes den pravidelně chodit 20 minut po zahradě. Potom bývá vyčerpaná, jde si vždy na 2-3 hodiny lehnout a spí. Dvakrát až třikrát týdně nemůže v noci spát a je vzhůru, mívá starost o rodinu. Budí se často kvůli nutkání na močení, což na kvalitě spánku také nepřidává. Dvakrát za měsíc ji výrazně bolí na několik hodin hlava, to mívá od dětství. Když si dá jogurt nebo zelí, mívá vždy průjem.

Dávkování:

Dva týdny: 1,5 l, denně, střídat SV a D.

Další dva týdny: 3 l, obden,  střídavě SV a D.

Kontrola za šest týdnů:

Dýchání se začalo zlepšovat už od začátku a nyní s ním nemá vůbec žádné potíže (dříve dušnost i v klidu). Nepříjemné pocity u srdce zmizely. Chodí už bez berlí – na konci užívání 1,5 l odložila nejprve jednu a po třech litrech pak i tu druhou. Prý už je ani nevezme do ruky. Spánek v noci je bez problémů. V uplynulém období tráví na zahradě pravidelně hodinu (dříve maximálně 20 min). Zapomněla se při vstupní konzultaci zmínit, že ji občas bolívají prsty u rukou – nyní jsou bolesti méně časté. Jedla několikrát mléčné výrobky a neměla ani jednou průjem, což bývalo dřív pravidlem. Chronická bolest kyčle je také zlepšena. Trochu víc ji bolí záda v bedrech. To přičítá tomu, že je aktivnější a tráví víc času na zahrádce. Letité bolesti hlavy se sice dál objevovaly, ale v mnohem snesitelnější míře, než bývala zvyklá. Dodala, že si nemůže na nic vyloženě stěžovat a její hlas v telefonu zněl spokojeně.

Dávkování:

Pokračovat s 3 l, obden,  střídavě SDV a D.

Komentář :

Vývoj probíhal podle Heringových zákonů celostní léčby. Především podle zákona léčby zevnitř – ven. Nejprve se výrazně zlepšil spánek, pak cévní a dýchací potíže a povrchnější bolesti kloubů zatím jen málo.  Potíže se rovněž léčily podle druhého Heringova zákona: V opačném pořadí, než se objevily – několik měsíců trvající problémy s dušností a srdcem zmizely a desítky let trvající bolesti hlavy, které má od dětství, se zatím jen o něco málo zlepšily. Při takovém vývoji nezasahujeme razantně do fungujícího dávkování AP.

Nízká vitalita paní při první konzultaci naznačovala, že bude optimální zvolit nízké potence, které bývá vhodné u takových případů připravovat často – denně, obden.

Přestože většina hlavních tělesných potíží (cévní, dýchací, kloubní) svědčila spíš pro DV, rozhodl jsem se zpočátku pro použití SV z důvodu onkologických potíží prodělaných v minulosti a DV jsem připojil ve smíšeném vařeném preparátu (SDV) později. Kombinace vařeného preparátu s dechem bez varu (D) je pro mě standartní součástí léčby ve fázi počáteční detoxikace, zvláště u těžších případů, které mají v historii vážné onemocnění toho typu.

Po výrazném zlepšení na 1,5 l, které se ještě víc projevilo na 3 l, jsem považoval po kontrole za vhodné na této úrovni ředění dál setrvat, fungující nastavení není vhodné měnit.

Navzdory vysokému věku se té paní rychle a významně zlepšila kvalita života a případ se dál vyvíjí.

 

Další postřehy z mé poradenské praxe si můžete poslechnout na mém YouTube kanále: Krystof Cehovsky – YouTube a také na Instagram profilu: Kryštof Čehovský (@autopatie)

www.poradceautopatie.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce